KLUB SPORTOWY AZS ZAKOPANE

CZŁONKOWIE ZARZĄDU

Trener łyżwiarstwa szybkiego w klubie Sportowym AZS w Zakopanem oraz ZSMS Zakopane. W 2019 rozpoczął pracę również jako trener Kadry Polski Juniorów w PZŁS. Od zawsze związany z klubem sportowym AZS Zakopane. Jego 17 letnia kariera sportowa przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń sportowych oraz doświadczeń które rozwija w pracy trenerskiej z dziećmi i młodzieżą.

Nieprzerwanie od 2005 roku jest trenerem snowboardu w klubie AZS Zakopane. Również od 2005 roku jest koordynatorem tej dyscypliny w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem (SMS Zakopane). Aktualnie jest trenerem współpracującym Kadry Narodowej Juniorów w Polskim Związku Narciarskim. Jako trener był wielokrotnie uczestnikiem zawodów takich jak Mistrzostwa Świata Juniorów, Puchar Świata Seniorów, Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), Puchar Europy i wiele innych.
Uprawnienia trenerskie: trener klasy II w dyscyplinie snowboard, instruktor sportu,.

Michał Sitarz współpracował (lub nadal współpracuje) z czołowymi zawodnikami kadry narodowej, reprezentującymi Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich, zawodów Pucharu Świata, zajmującymi wysokie miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów, m.in.
Karolina Sztokfisz, Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk, Aleksandra Michalik, Andrzej Gąsienica-Daniel, Tomasz Kowalczyk, Maria Chyc, Julia Sitarz i wieloma innymi zawodnikami.

Absolwent krakowskiej AWF, trener w klubie AZS Zakopane oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. W obu miejscach zajmuje się głównie szkoleniem kobiet w sekcji skoki narciarskie i kombinacja norweska. Dla pełniejszego zaangażowania w rozwój kobiecych skoków w Polsce stworzył Fundację Narodowe Centrum Skoków Narciarskich i Sportów Zimowych, której jest prezesem. Dodatkowo Jakub zasiada w zarządach klubu AZS i Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. W TZNie pełni także rolę przewodniczącego Komisji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Sprawdza się także w roli eksperta telewizyjnego w Eurosporcie/TVNie merytorycznie oceniając bieżące wydarzenia sportowe.

Ukończył rehabilitację na krakowskiej AWF (pracował też przez dwa lata w katedrze sportów zimowych), był fizjoterapeutą kadry skoczków, a potem głównie Adama Małysza, z którym zresztą do dziś są przyjaciółmi. Był w polskiej ekipie na igrzyskach olimpijskich w Turynie (2006) i Vancouver (2010).
Działacz Tatrzańskiego i Polskiego Związku Narciarskiego. Przez wiele lat był ekspertem telewizyjnym w TVP.

Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Trenował skoki narciarskie 15 lat, były członek kadry narodowej. Obecnie prowadzi własną firmę, agencję marketingową i web designu.

Absolwent ZSMS Zakopane, Absolwent AWF Kraków.

Uprawnienia trenerskie:
Trener klasy I: snowboard
Trener klasy II: narciarstwo alpejskie
Instruktor sportu: snowboard, narciarstwo alpejskie, kolarstwo górskie.

Członek Kadry Narodowej w snowboardzie. Brał udział w licznych zawodach z cyklu Pucharu Świata, w Mistrzostwach Świata Seniorów (3x), w Zimowych Uniwersjadach, w zawodach z cyklu Puchar Europy i innych. Kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów. Zdobywca podium Zawodów Pucharu Europy (3x) oraz kilkukrotny zdobywca podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Nieprzerwanie od 2000 roku jest trenerem snowboardu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Trener Kadry Olimpijskiej w latach 2004 – 2010. Dodatkowo jako trener brał udział w Igrzyskach Olimpijskich (Turyn 2006, Vancouver 2010) oraz w licznych zawodach zaliczanych do Pucharu Świata, Pucharu Europy, Mistrzostwach Świata Seniorów, Mistrzostwach Świata Juniorów, Uniwersjadach itd.

Współpracował (lub nadal współpracuje) z czołowymi zawodnikami kadry narodowej, reprezentującymi Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich, zawodów Pucharu Świata, zajmującymi wysokie miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów, m.in.:

 • Mateusz Liocki
 • Oskar Kwiatkowski
 • Maciej Jodko
 • Rafał Skarbek Malczewski
 • Michał Nowaczyk
 • Weronika Biela
 • Karolina Sztokfisz
 • Andrzej Gąsienica Daniel
 • Tomasz Kowalczyk
 • Aleksandra Michalik
 • Maria Chyc i wieloma innymi zawodnikami.